Α’ Κατηγορία Ανδρών – 16η Αγωνιστική: ΑΕ Καρλόβασι – ΑΟ Πολυκράτης 2-2

ΣΑΜΟΣ: Σήμερα, Κυριακή 15 Απριλίου 2018, πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο «Β. Καλύμνιος» (Μυτιληνιοί) το ντέρμπι ανάμεσα στους ΑΕ Καρλόβασι και ΑΟ Πολυκράτης. Με την έναρξη του παιχνιδιού (2ο λεπτό), ο Χατζηνικολάου ανοίγει το σκορ το οποίο διαμορφώνεται σε 1-0.  Ακολουθεί, η ισοφάριση του αγώνα στο 39’ με γκολ του Τσιρίκη, παίκτη της ομάδας του Πολυκράτη. Στη συνέχεια, ο Πολυκράτης στο 42ο λεπτό χάνει σημαντική ευκαιρία να περάσει μπροστά βαθμολογικά. Κατά την διάρκεια του δευτέρου (2ου) ημιχρόνου, στο 83’ το Καρλόβασι, μετά από συνεχείς προσπάθειες, κάνει το σκορ 2-1. Η ομάδα του Πυθαγορείου, όμως, με γκολ του Κυριαζή στην παράταση του αγώνα (93’) κατορθώνει την ανατροπή του τελικού αποτελέσματος σε 2-2.ΑΕ ΚαρλόβασιΜαρμαράς Δ., Χατζηανδρέου Ν., Τσερβενάκου Τ., Μανιτσούδης Μ, Χατζημανώλης Ε., Βοστάνης Ρ., Κουφογιάννης Γ., Ντάγια Ν., Στεφάνης Θ., Χατζηνικολάου Α., Ταμβακολόγος Ε., (Αναπληρωματικοί): Ζορμπάς Λ., Dnrraj X., Πλατίγκος Ι., Καμίλης Ε., Κιουλουκιώτης Ι.ΑΟ ΠολυκράτηςΔημητρίου Π., Κακάνης Η., Κυριαζής Α., Τσιρίκης Ι., Τζιώτης Ι., Κουλούρης Β., Ρίζος Α., Έμρι-Μπιέμρι Σ., Γεωργιάδης Χ., Καρύδης Α., Κυριαζής Ε., (Αναπληρωματικοί): Πήττας Μ., Παπουτσογιαννόπουλος Μ., Παπαχρήστου Α., Βακράς Δ., Σκουμπόπουλος Ε., Τζιώτης Β., Zika L.Διαιτητής: ΚατόπηςΑ΄ Βοηθός: ΚαζόγλουΒ΄ Βοηθός: Μερτζεμέκης Ελευθερία-Ραφαέλλα ΓερολύμουΦοιτήτρια Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ(Φωτογραφίες σύντομα)