Κυπελλούχος ο Ατρόμητος, με ανατροπή στην παράταση επί Ηρακλή

ΧΙΟΣ :

Σε ένα δυνατό αγώνα στο Δημοτικό Στάδιο Χίου το απόγευμα της Κυριακής,  ο Ατρόμητος με ανατροπή κόντρα στον Ηρακλή στέφθηκε Κυπελλούχος Χίου για το 2019.Μέχρι το 87ο λεπτό του αγώνα ο Ηρακλής ήταν μπροστά στο σκορ, με 2-0, μετά από γκολ των Ζαμπετάκη και Σίμου.Σε αυτό το σημείο του αγώνα, ο Ατρόμητος κέρδισε πέναλτι,  ο Αφεντής δέχτηκε κόκκινη κάρτα και ο Σούκας μείωσε σε 1-2. Στο 90’ ο Ατρόμητος ισοφάρισε με γκολ του Μίζερου κι έτσι ο αγώνας πήγε στην παράταση.Μετά από αυτό, με πεσμένη ψυχολογία και έναν παίκτη λιγότερο συνέχισαν τον αγώνα οι παίκτες του Ηρακλή, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, ο Παραδείσης του Ατρόμητου, πέτυχε το νικητήριο γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Προηγούμενο άρθροΔυναμικό παρών των Λέσβιων των Αθηνών στο ΚΚΕ, του Ν. ΡοδίτηΕπόμενο άρθροΚέντρο Παιδιού και Εφήβου: 6 θέσεις εργασίας