Ατρόμητος-Απόλλων Σμύρνης 2-2

ΙΚΑΡΙΑ :

Ο Απόλλων Σμύρνης προηγήθηκε δύο φορές με τις άστοχες εξόδους του Γιαννιώτη, όμως ο Μανούσος με δύο γκολ από την βούλα του πέναλτι έσωσε τον βαθμό για τον Ατρόμητο . Φατιόν και Ιωαννίδης οι σκόρερ της «Ελαφράς Ταξιαρχίας».
Ο Απόλλων προηγήθηκε στο 4ο μόλις λεπτό με τον Φατιόν, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 37′ και έκαναν το 1-1 και δέκα λεπτά αργότερα (47′) ο Απόλλων προηγήθηκε ξανά με τον Ιωαννίδη. Ο Χριστοδουλόπουλος όμως κέρδισε πέναλτι στο 70′, όπου εκτέλεσε ο Μανούσος στο 71′ για να διαμορφώσει το τελικό σκορ
Δείτε τη ροή του αγώνα
Οι συνθέσεις:
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Γκάλο, Κιβρακίδης (87′ Τομάσεβιτς), Γούτας, Γκαλβάο, Σάλομον (87′ Ούμπιδες), Χαρίσης (58′ Μπουσουλάτζιτς), Χριστοδουλόπουλος, Μανούσος, Κωτσόπουλος (78′ Ενσικουλού), Μάτιτς (58′ Ραμπέλο)
Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος): Βέρχουλστ, Μπρούσιτς, Χουχούμης (60′ Τσαμπούρης), Λισγάρας, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Κολ (81′ Φερνάντες), Ιωαννίδης (88′ Ντάουντα), Μπεντινέλι, Μουνιέ (61′ Κιτόκο), Φατιόν (82′ Σλίβκα)
Δείτε τη βαθμολογία του πρωταθλήματος και όχι μόνο

Latest..

448.203 επιχειρήσεις συμμετείχαν στην Επιστρεπτέα Προκαταβολή 4 – Ακολουθεί, στις αρχές Ιανουαρίου, η Επιστρεπτέα Προκαταβολή 5

ΛΗΜΝΟΣ: Ολοκληρώθηκε χθες, σύμφωνα με το προβλεπόμενο χρονοδιάγραμμα, η διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τον 4ο κύκλο της Επιστρεπτέας Προκαταβολής, στον οποίο συμμετείχαν … [Read More...]

Γερμανία: Πέντε νεκροί από την επίθεση με αυτοκίνητο εναντίον πεζών στο Τρίερ – Μεταξύ τους βρέφος 9 μηνών

ΛΗΜΝΟΣ: Ο οδηγός, Γερμανός 51 ετών, κάτοικος της πόλης, βρισκόταν, όπως έδειξαν οι πρώτες εξετάσεις, υπό την επήρεια αλκοόλ. Πέντε νεκρούς – μεταξύ των οποίων ένα βρέφος εννέα … [Read More...]

Η μαγεία των αριθμών

ΛΕΣΒΟΣ: Ο Πυθαγόρας ήταν πολύ σημαντικός  Έλληνας φιλόσοφος, μαθηματικός, γεωμέτρης και θεωρητικός της μουσικής. Όμως, οι περισσότερες πληροφορίες γι’ αυτόν γράφτηκαν … [Read More...]