Ανακοίνωση υποψήφιων Συμβούλων Δημοτικών Κοινοτήτων αυτοδιοικητικής κίνησης «ΜΠΡΟΣΤΑ» με υποψήφιο Δήμαρχο Μυτιλήνης τον Παναγιώτη Χριστόφα

ΛΕΣΒΟΣ:

Η αυτοδιοικητική κίνηση «ΜΠΡΟΣΤΑ» με επικεφαλής και υποψήφιο Δήμαρχο Μυτιλήνης τον Παναγιώτη Χριστόφα ανακοινώνει τις παρακάτω υποψηφιότητες Συμβούλων Δημοτικών Κοινοτήτων:Δημοτική Κοινότητα Αγίας Μαρίνας

  1. Κουτζιάς Χρήστος, Ιδιωτικός υπάλληλος
  2. Μάλαμα Πελαγία, Ιδιωτική υπάλληλος
  3. Μυρογιάννης Ευστράτιος, Ελεύθερος Επαγγελματίας, Πρόεδρος Κοινότητας Αγίας Μαρίνας, τ. Πρόεδρος Ένωσης Δικυκλιστών Λέσβου (ΕΔΙΛ)

Δημοτική Κοινότητα Αφάλωνα

  1. Γιαννάκας Ευστράτιος, Αγρότης
  2. Καντανάς Νικόλαος, Συνταξιούχος
  3. Καφαλούκα Ευτέρπη, Συνταξιούχος
  4. Κουρογένης Κωνσταντίνος, Αυτοκινητιστής, Πρόεδρος Κοινότητας Αφάλωνα
  5. Πανόπουλος Αναστάσιος, Ιδιωτικός υπάλληλος
  6. Τσιργιανέλλη Δέσποινα, Αγρότισσα

Δημοτική Κοινότητα Λουτρών

  1. Βαλαβάνης Νικόλαος, Συνταξιούχος
  2. Δουκέλλη Ευστρατία, Ιδιωτική υπάλληλος
  3. Κούτλα Μυρσίνη, Οικιακά
  4. Μαμώλης Βασίλειος, Πρόεδρος Κοινότητας Λουτρών
  5. Σαράκη Γεωργία, Πολιτικός Μηχανικός
  6. Τουρλής Μιχαήλ, Ελεύθερος επαγγελματίας

Δημοτική Κοινότητα Μόριας

  1. Δρακούλης Κωνσταντίνος, Πυροσβέστης
  2. Καμπά Ειρήνη, Δημόσιος Υπάλληλος
  3. Κεφαλά Μαριάνθη, Δημόσιος υπάλληλος
  4. Μακρή Μαριάνθη, Εκπαιδευτικός
  5. Μουχτούρης Παναγιώτης, Συνταξιούχος, Τοπικός Σύμβουλος Μόριας
  6. Φραγκάτου Σοφία, Ιδιωτική υπάλληλος
  7. Χατζηαργυρίου Δημήτριος, Ελεύθερος επαγγελματίας

Δημοτική Κοινότητα Παμφίλων

  1. Αντωνέλλος Αντώνιος, Αυτοκινητιστής, Πρόεδρος Κοινότητας Παμφίλων
  2. Ζαφειρίου Νικόλαος, Συνταξιούχος εκπαιδευτικός
  3. Ζερβός Ιωάννης, Ελεύθερος επαγγελματίας
  4. Κράλογλου Ευστράτιος, Ελεύθερος επαγγελματίας
  5. Λύτρα Ιγνατία, Δημόσιος υπάλληλος
  6. Ραδίκος Μιχαήλ, Συνταξιούχος
  7. Στυλογιάννη Κατερίνα Μόλη, Φοιτήτρια
  8. Τριανταφύλλου Βασιλική, Ιδιωτική υπάλληλος

Δημοτική Κοινότητα Παναγιούδας

  1. Ατσικπάση Πηνελόπη, Δημόσιος υπάλληλος
  2. Αυγερινός Χρήστος, Ελεύθερος επαγγελματίας, Αθλητής Πρακτικής Σκοποβολής
  3. Αφεντούλη Αθανασία, Αντιπρόεδρος Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων Νηπιαγωγείου & Δημοτικού Σχολείου Παναγιούδας
  4. Καραλούδας Πραξιτέλης, Αστυνομικός
  5. Καραμανώλης Κωνσταντίνος, Εφοριακός
  6. Κρομμύδα Λαμπρινή, Συνταξιούχος εκπαιδευτικός
  7. Μαυρογεώργη Ευστρατία, Ελεύθερη επαγγελματίας
  8. Ράλλη Αφροδίτη, Ελεύθερη επαγγελματίας

Δημοτική Κοινότητα Ταξιαρχών

  1. Κωσταρά Ελένη, Ιδιωτική υπάλληλος
  2. Μαλακός Γεώργιος, Ιδιωτικός υπάλληλος
  3. Μαλακός Ιωάννης, Ιδιωτικός υπάλληλος, Πρόεδρος Κοινότητας
  4. Μουφλούζης Γεώργιος, Εργολάβος οικοδομών
  5. Μυστεγνιώτου Θεοδώρα, Ιδιωτικός υπάλληλος

Δημοτική Κοινότητα Αλυφαντών

  1. Αθανασιάδου Μαρία, Δημόσιος Υπάλληλος
  2. Παυλή Ουρανία, Ιδιωτική υπάλληλος
  3. Σπανός Ευστράτιος, Χειριστής μηχανημάτων

Επιπλέον των υποψηφιοτήτων, που ανακοινώθηκαν το προηγούμενο διάστημα, στα ψηφοδέλτια των παρακάτω Δημοτικών Κοινοτήτων συμμετέχουν επιπροσθέτως και οι:
Δημοτική Κοινότητα Μυτιλήνης

  1. Αναγνώστου Πηνελόπη (Πόπη), Ελεύθερη επαγγελματίας
  2. Γάγγου Άννα, Δημόσιος υπάλληλος
  3. Δουδωνή Κλειώ, Ιδιωτική υπάλληλος
  4. Μαρίνος Γρηγόριος, Ιδιωτικός υπάλληλος
  5. Μαρμάρου Στυλιανή, Αγρότισσα
  6. Μουτζούρης Χρήστος, Εποχικός Πυροσβέστης
  7. Παντελή Βασιλική, Ιδιωτική υπάλληλος
  8. Ράσκος Νικόλαος, Ελεύθερος επαγγελματίας
  9. Χατζημανώλης Ευάγγελος, Συνταξιούχος, Μέλος Πολιτιστικών Συλλόγων

Δημοτική Κοινότητα Πλωμαρίου

  1. Γαλέτσα Περσεφόνη, Κοινωνική Λειτουργός
  2. Γιαννουλέλη Μεταξία, Επιχειρηματίας
  3. Τυρανής Αντώνιος, Ελεύθερος επαγγελματίας
  4. Χαλδέζου Μυρσίνη Μαρία, Μαία
  5. Χριστέλη Ευδοκία, Οικιακά

Δημοτική Κοινότητα Αγιάσου

  1. Βερβενιώτη Ιωάννα – Κωνσταντίνα, Ιδιωτική υπάλληλος
  2. Λαλάς Απόστολος, Ιδιωτικός υπάλληλος
  3. Λαλά Ρένα Παναγιώτα, Δημόσιος υπάλληλος

Latest..